StartUpper

Βράβευση 161 αριστούχων μαθητών της Β. Ελλάδας και των νησιών από την Eurobank

161 αριστούχους αποφοίτους Λυκείων των Νομών Θεσσαλονίκης, Χαλκιδικής, Σερρών, Δράμας, Καβάλας, Ξάνθης, Έβρου και Ροδόπης βράβευσε η Eurobank στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο του Προγράμματος «Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία» που αποτελεί το μακροβιότερο Πρόγραμμα Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του Ομίλου Eurobank, με 15 συνεχή χρόνια εφαρμογής.

“Η Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία”, είναι το μακροβιότερο Πρόγραμμα Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης της Eurobank, πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και έχουν βραβευθεί συνολικά 16.835 μαθητές και μαθήτριες από όλη τη χώρα.

Κύριος σκοπός του Προγράμματος είναι η επιβράβευση της προσπάθειας των νέων για την κατάκτηση της γνώσης και η αναγνώριση των ικανών και των άξιων, που αποτελούν προοπτική και εγγύηση για το μέλλον. Στο πλαίσιο του Προγράμματος, το οποίο αφορά όλους τους μαθητές και μαθήτριες της Γ’ Λυκείου, η Eurobank επιβραβεύει κάθε χρόνο τον αριστούχο απόφοιτο που συγκέντρωσε τον μεγαλύτερο αριθμό μορίων πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, που είναι πάνω από 18.000, σε κάθε ένα από τα 1.800 Γενικά και Επαγγελματικά Λύκεια της χώρας. Η επιβράβευση του κάθε αριστούχου συνοδεύεται από το χρηματικό ποσό των 800 ευρώ. 

eurobank2Καλωσορίζοντας τους αριστούχους ο Διευθύνων Σύμβουλος της Eurobank Φωκίων Καραβίας τόνισε ότι “η στήριξη της Παιδείας ως αξίας, με συνέπεια και μακροπρόθεσμη δέσμευση, αποτελεί αντανάκλαση των αρχών του οργανισμού που υπηρετούμε. Μια τράπεζα δεν είναι μόνον η επιχειρηματική της δραστηριότητα αλλά είναι και η ευρύτερη κοινωνική παρουσία της. Τιμούμε αυτό το ρόλο με σειρά δράσεων εταιρικής κοινωνικής ευθύνης, ανάμεσα στις οποίες ξεχωρίζουμε την παλιότερη και ίσως σημαντικότερη, τη ‘Μεγάλη Στιγμή για την Παιδεία’.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης, ο  Φωκίων Καραβίας, προανήγγειλε επίσης την απόφαση της Τράπεζας για την υποστήριξη του Κέντρου για Χαρισματικά-Ταλαντούχα παιδιά – Center for Talented Youth (CTY Greece) στο Κολλέγιο Ανατόλια με τη σύμπραξη του Πανεπιστημίου Johns Hopkins της Βαλτιμόρης. Πρόκειται όπως είπε για “μια σημαντική νέα πρωτοβουλία που εστιάζει στους μαθητές με αυξημένες ακαδημαϊκές δεξιότητες από Ελλάδα και Κύπρο. Το πρόγραμμα δίνει την ευκαιρία σε παιδιά με ιδιαίτερες ικανότητες, αλλά χωρίς οικονομική δυνατότητα, να παρακολουθήσουν προγράμματα ειδικά σχεδιασμένα για ταλαντούχα παιδιά, που ανταποκρίνονται στις μαθησιακές τους ανάγκες. Χρειαζόμαστε όλα τα ταλέντα που μπορούμε να αναδείξουμε. Και κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας σε αυτή την κατεύθυνση“.

Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η στιγμή που η Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής και Επικεφαλής Τομέα Δικτύου Καταστημάτων Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Μακεδονίας και Θράκης  Ντίνα Παπαποστόλου, η οποία συντόνισε την εκδήλωση και επί σειρά ετών έχει βραβεύσει εκ μέρους της Τράπεζας όλους τους αριστούχους της Βορείου Ελλάδος, κάλεσε στο βήμα την Νεφέλη Κοντραφούρη δευτεροετή φοιτήτρια στην Κτηνιατρική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, και πρώτη αριστούχο του νομού Δωδεκανήσου για το 2015. Η Νεφέλη αναφέρθηκε στις δυσκολίες που η ίδια αντιμετώπισε ως μαθήτρια της Γ’ Λυκείου σε ένα νησί όπως η Λέρος, από όπου κατάγεται, ευχαρίστησε τη Eurobank καθώς όπως χαρακτηριστικά είπε με αυτό το πρόγραμμα, πέρα από το οικονομικό μέρος που μπορεί να βοηθήσει σημαντικά πολλές οικογένειες, ειδικά στα ακριτικά νησιά π.χ. που οι μετακινήσεις είναι πολύ ακριβές – τους δίνει μια αίσθηση αναγνώρισης. Ότι όλα αυτά που έκαναν δεν ήταν κάτι ασήμαντο, αλλά κάτι το οποίο θαυμάστηκε από κόσμο και επικροτήθηκε και επιβραβεύτηκε και έτσι εμπνέει άτομα να προσπαθούν για το καλύτερο.

Τα σχολεία που βραβεύτηκαν

Τιμητικές πλακέτες απονεμήθηκαν στα σχολεία απ’ όπου αποφοίτησε ο αριστούχος μαθητής με τον μεγαλύτερο αριθμό μορίων πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση σε κάθε εκπαιδευτική περιφέρεια της Θεσσαλονίκης, ο οποίος ήταν πάνω από 18.000 έλαβαν:

Στο Νομό Θεσσαλονίκης το 14ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης το οποίο βραβεύθηκε για την αριστούχο μαθήτρια Φωτεινή Ειρήνη Στυανίδου και το Πειραματικό Γενικό Λύκειο Πανεπιστημίου Μακεδονίας για τη Μαριάννα Τζιβανοπούλου, στο Νομό Χαλκιδικής το Γενικό Λύκειο Νέων Μουδανιών για την Ιωάννα- Μαρία Παπαβασιλείου, στο Νομό Σερρών το 5ο Γενικό Λύκειο Σερρών για την Ευαγγελία Μπαβέλη, στο Νομό Δράμας το 2ο Γενικό Λύκειο Δράμας για την Πηνελόπη Μακρίδου, στο Νομό Έβρου το 1ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης για τον Ανδρέα – Κοσμά Κακολύρη, στο Νομό Καβάλας το 3ο Γενικό Λύκειο Καβάλας για τη Μαρίνα Τσακίρη, στο Νομό Ξάνθης το 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης για τη Μαρία-Χρυσούλα Παπαντοπούλου και στο Νομό Ροδόπης το 3ο Γενικό Λύκειο Κομοτηνής για τη Μαρίνα Κουσικιάν.

Βραβεύθηκαν επίσης δύο σχολεία από τη νησιωτική Ελλάδα και συγκεκριμένα από το νομό Λέσβου το Γενικό Λύκειο Ιππείου για τον Θρασύβουλο – Μάριο Μανδαμαδιώτη και από το νομό Σάμου το ΕΠΑΛ Σάμου Μαυρογένειο για τον Ιωάννη Ταχτέρη.

Οι αριστούχοι μαθητές

Στην εκδήλωση της Θεσσαλονίκης βραβεύθηκαν 148 αριστούχοι απόφοιτοι από τους Νομούς Θεσσαλονίκης, Χαλκιδικής, Σερρών, Δράμας, Καβάλας, Ξάνθης, Έβρου και Ροδόπης καθώς και 13 αριστούχοι από τους νομούς Δωδεκανήσου, Λέσβου, Σάμου και Χίου που φοιτούν στα Πανεπιστήμια της Θεσσαλονίκης.

  1. Ζωγραφία Αγοραστού από το 4ο Γενικό Λύκειο Σερρών
  2. Ζωή Αγρίου από το 1ο Γενικό Λύκειο Πανοράματος
  3. Αριστείδης Αθανασιάδης από το 3ο Γενικό Λύκειο Πολίχνης
  4. Στέφανος Αμοιρίδης από το Γενικό Λύκειο Χρυσούπολης
  5. Ευστράτιος Αντωνογλούδης από το 3ο Γενικό Λύκειο Σερρών
  6. Ελευθερία Αποστολίδου από το 1o ΕΠΑΛ Συκεών
  7. Σάββας Βάρναλης-Κοντόπουλος από το 2ο Γενικό Λύκειο Θέρμης
  8. Ελευθερία Βεζδρεβάνη από το 1ο Γενικό Λύκειο Κομοτηνής
  9. Νικόλαος Βιρβιλής από το 32ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  10. Ιωάννης Γαβαλάς από το 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  11. Δημήτρης Γαβριηλίδης από το 1o ΕΠΑΛ Ελευθέριου Κορδελιού
  12. Παναγιώτης Γαβριηλίδης από το 1ο Γενικό Λύκειο Αμπελοκήπων
  13. Ελευθέριος Γεωργαλάς από το ΕΠΑΛ Nέων Μουδανιών
  14. Ελένη Γεωργιάδου από το 23ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  15. Ξενοφών Γιάγκου από το 24ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  16. Μαρία Γιαμούκογλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Μενεμένης
  17. Ιφιγένεια Γιαννακούδη από το Γενικό Λύκειο Νέας Ζίχνης
  18. Κωνσταντίνα Γκιόση από το 1o ΕΠΑΛ Κουφαλίων
  19. Γεώργιος Μάριος Γκολέμης από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Σερρών Αριστοτέλειο Εκπαιδευτήριο
  20. Νικόλαος Γκουλέκας από το Μουσικό Σχολείο Δράμας
  21. Μαρία Λαζαρία Γρίβα από το 2ο Γενικό Λύκειο Αγίου Αθανασίου
  22. Σταμάτης Δάρατζης από το Γενικό Λύκειο Νιγρίτας
  23. Νεφέλη Δάτση από το 1ο Γενικό Λύκειο Συκεών
  24. Δημήτριος Δελίδης από το 1o ΕΠΑΛ Επανομής
  25. Γεωργία Δερμεντζοπούλου από το 2ο Γενικό Λύκειο Ορεστιάδας
  26. Θεόδωρος Δήμκας από το 1ο Γενικό Λύκειο Θερμαϊκού
  27. Ευθυμία Δήμου από το 3ο Γενικό Λύκειο Δράμας
  28. Εμμανουήλ Δήμου από το 1ο Γενικό Λύκειο Δράμας
  29. Γαρυφαλλιά Δουλάκη από το Γενικό Λύκειο Ιερισσού
  30. Ελπιδοφόρα Εμμανουηλίδου από το 2ο Γενικό Λύκειο Ωραιοκάστρου
  31. Κωνσταντίνος Ερμείδης από το 1ο Γενικό Λύκειο Χορτιάτη
  32. Ηλίας Ευθυμίου από το 1o ΕΠΑΛ Σίνδου
  33. Φωτεινή Ζαφείρη από το 1ο Γενικό Λύκειο Θέρμης
  34. Σταυρούλα Ζαφειρίου από το 10ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  35. Μαρία Ζήσαρου από το 2ο Γενικό Λύκειο Συκεών
  36. Μελάνα Θεοδοσίου από το 20ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  37. Δημήτριος Θεοχάρης από το Γενικό Λύκειο Λαγκαδά
  38. Καλλιόπη Ιορδανίδου από το 3ο Γενικό Λύκειο Σταυρούπολης
  39. Ελένη Ιωαννίδου από το 1ο Γενικό Λύκειο Πολίχνης
  40. Ελένη Ιωαννίδου από το 4ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης
  41. Αθανάσιος Καβελίδης από τις Λυκειακές Τάξεις Εσπερινού Γυμνασίου Σερρών
  42. Ιωάννης Καβούκης από το 2ο Γενικό Λύκειο Μίκρας
  43. Γεωργία Κυπαρισία Καγιάννη από το 3ο Γενικό Λύκειο Ευόσμου
  44. Ευάγγελος-Ιωάννης Καδής από το 1o ΕΠΑΛ Σερρών
  45. Βασίλειος Κακαρίκας Χατζής από το Γενικό Λύκειο Ηράκλειας
  46. Ανδρέας-Κοσμάς Κακολύρης από το 1ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης
  47. Γεωργία Καλογιαννίδου από το Γενικό Λύκειο Λιμεναρίων Θάσου
  48. Κυριακή Καραβά από το 2ο Γενικό Λύκειο Αμπελοκήπων
  49. Αναστασία Καραβίδα από το 28ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  50. Ηλίας Καραγκιόζης από το 1ο Γενικό Λύκειο Πυλαίας
  51. Κωνσταντίνος Καραλής από το 2ο Γενικό Λύκειο Σερρών
  52. Μαρία Καραμαλή από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Αριστοτέλειου Κολλεγίου Θεσσαλονίκης
  53. Πρόδρομος Καραμολέγκος από το 31ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  54. Γεώργιος Καρασουλτάνης από το Γενικό Λύκειο Προβατά
  55. Νικολέττα Καρυδά από το Ιδιωτικό ΕΠΑΛ Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής
  56. Αλέξανδρος Καρφής από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Γερμανικής Σχολής Θεσσαλονίκης
  57. Ζωή Γεωργία Κεσέογλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Αγίου Αθανασίου
  58. Ελισάβετ Κεχαγιά από το 1ο Γενικό Λύκειο Καβάλας
  59. Αλεξάνδρα Κίρτσου από το 2ο Γενικό Λύκειο Χαλκηδόνας
  60. Ιωάννα Κισσούδη από το 19ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  61. Γρηγόριος Κουκογιαννίδης από το 2ο Γενικό Λύκειο Ευόσμου
  62. Στυλιανή Κούρτογλου από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Αμερικανική Γεωργική Σχολή”
  63. Μαρίνα Κουσικιάν από το 3ο Γενικό Λύκειο Κομοτηνής
  64. Κωνσταντίνος Κουτσίλης από το 1o ΕΠΑΛ Ορεστιάδας
  65. Αθανάσιος Κουτσοσπύρος από το 2ο Γενικό Λύκειο Ελευθέριου Κορδελιού
  66. Εμμανουέλα Κοχλιού από το 5ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς
  67. Αικατερίνη Κώνστα από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Ελληνικού Κολλεγίου” Θεσσαλονίκης
  68. Ιωάννης Κωνσταντινίδης από το Πειραματικό Σχολείο Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
  69. Μαγδαληνή Κωνσταντινίδου από το 2ο Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Αμερικάνικου Κολλεγίου “Ανατόλια”
  70. Βασίλειος Κώστογλου από το Γενικό Λύκειο Διδυμότειχου
  71. Ελένη-Ειρήνη Κωστούδη από το Γενικό Λύκειο Αρναίας
  72. Ευαγγελία Λεγκάκη από το ΕΠΑΛ Σιδηρόκαστρου
  73. Στεργιανή Λιούτα από το 4ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς
  74. Πηνελόπη Μακρίδου από το 2ο Γενικό Λύκειο Δράμας
  75. Νικόλαος Μαυρουδής από το 15ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  76. Γρηγόριος Μερλέγγος από το 1o ΕΠΑΛ Διδυμότειχου
  77. Παρασκευή Μητσιλέγκα από το 1o ΕΠΑΛ Χρυσούπολης
  78. Ειρήνη Μητσιμπόνα από το 2ο Γενικό Λύκειο Θερμαϊκού
  79. Σπυρίδων Μήτσιος από το 1ο Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Αμερικάνικου Κολλεγίου “Ανατόλια”
  80. Ηρακλής Μίλτσης από το 1o ΕΠΑΛ Ελευθερούπολης
  81. Όλγα Μαρία Μιχαήλου από το 6ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς
  82. Ευαγγελία Μπαβέλη από το 5ο Γενικό Λύκειο Σερρών
  83. Παρασκευή Μπακιρτζή από το Γενικό Λύκειο Μίκρας
  84. Παναγιώτης Μπαρλάκας από το 30ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  85. Ιωάννα Μπαχαρίδου από το 1o ΕΠΑΛ Αμπελοκήπων
  86. Μαρία Μπεζυρτζή από το 2o ΕΠΑΛ Δράμας
  87. Μαρία Μπομπότα από το Γενικό Λύκειο Νέας Καλλικράτειας
  88. Κωνσταντίνος Μυλωνάς από το 2ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  89. Θωμαΐς Νταφούλη από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Εκπαιδευτήρια Απόστολος Παύλος”
  90. Μαρία Παρθένα Ξενιτοπούλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Πεύκων
  91. Ζωή-Κυριακή Ξενιτοπούλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Σταυρούπολης
  92. Αντώνιος Ούρδας από το 2ο Γενικό Λύκειο Σταυρούπολης
  93. Ευάγγελος Παναγιωτίδης από το 2ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης
  94. Αλέξανδρος Παναγιώτου από το 2ο Γενικό Λύκειο Πολίχνης
  95. Ιωάννα- Μαρία Παπαβασιλείου από το Γενικό Λύκειο Νέων Μουδανιών
  96. Ελένη Παπαδημητρίου από το Γενικό Λύκειο Νέας Περάμου
  97. Ηλίας Παναγιώτης Παπαδόπουλος από το 2ο Γενικό Λύκειο Χορτιάτη
  98. Αγγελική Παπανικολάου από το 5ο Γενικό Λύκειο Καβάλας
  99. Ραφαήλ Παπανικολόπουλος από το 3ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης
  100. Μαρία-Χρυσούλα Παπαντοπούλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης
  101. Αθανάσιος Παπουτσούδης από το 1ο Γενικό Λύκειο Ορεστιάδας
  102. Άννα-Μαρία Παραδείσου από το 2o ΕΠΑΛ Σερρών
  103. Θεόδωρος Παρπαλάς από το 3ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης
  104. Δημήτριος Πασχαλίδης από το 1ο Γενικό Λύκειο Σερρών
  105. Ιωάννης Παύλου από το 2o ΕΠΑΛ Ευόσμου
  106. Μαίρη Πεπανιάν από το 3ο Γενικό Λύκειο Αμπελοκήπων
  107. Κωνσταντίνος Πετρίδης από το 2ο Γενικό Λύκειο Πυλαίας
  108. Αικατερίνη Πετροπούλου από το 2o ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης
  109. Νικόλαος Πρόγιος από το ΕΠΑΛ Αρναίας
  110. Βικτωρία Ραφτοπούλου από το 2ο Γενικό Λύκειο Εχεδώρου
  111. Δημήτριος Σαββάογλου από το 1ο Γενικό Λύκειο Ωραιοκάστρου
  112. Φώτιος Σαμαράς από το 2ο Γενικό Λύκειο Νεάπολης
  113. Σοφία Σαφάροβα από Γενικό Λύκειο Κορώνειας
  114. Ραφαηλία Σιγαλού από το Γενικό Λύκειο Αξιού
  115. Ελένη Σιφναίου από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη”
  116. Μαρία Σμυρλίδου από το 4ο Γενικό Λύκειο Ευόσμου
  117. Γεώργιος Σταύρος από το 1ο ΕΠΑΛ Ευόσμου
  118. Αναστάσιος Στοϊμένος από το Αρσάκειο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  119. Φωτεινή Ειρήνη Στυανίδου από το 14ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  120. Ζωγραφιά Σωτηρέλη από το Γενικό Λύκειο Καλαμπακίου
  121. Αναστασία Τερζή από το Γενικό Λύκειο Καλλιθέας
  122. Λυδία Τερκενλή από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο Εκπαιδευτήρια “Βασιλειάδη”
  123. Βαρβάρα Τζάμα από το 18ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  124. Μαριάννα Τζιβανοπούλου από το Πειραματικό Γενικό Λύκειο Πανεπιστημίου Μακεδονίας
  125. Αφροδίτη-Ειρήνη Τζιλερίδου από το Μουσικό Σχολείο Σερρών
  126. Αικατερίνη Τζιούτζια από το 3ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς
  127. Δημήτριος Τόλιος από το 1o ΕΠΑΛ Προσοτσάνης
  128. Σπυρίδων Τοπούζογλου από το 6ο Γενικό Λύκειο Καβάλας
  129. Ευαγγελία Ζαχαρούλα Τουλή από το 1ο Γενικό Λύκειο Ελευθερίου Κορδελιού
  130. Μαρία Τριάντη από το 2ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης
  131. Μαρίνα Τσακίρη από το 3ο Γενικό Λύκειο Καβάλας
  132. Αθηνά Τσάμη από το 5ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  133. Ουρανία Τσάχαλη από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Δελασάλ”
  134. Κωνσταντίνα Αθηνά Τσιρώνη από το 11ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  135. Νικόλαος Τσιτσιπάς από το 27ο Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  136. Μαρία Τσότσα από το Γενικό Λύκειο Ρεντίνας
  137. Ευάγγελος Τσουκαλάς από το Γενικό Λύκειο Ελευθερούπολης
  138. Αντώνιος Τσουλφαΐδης από το Iδιωτικό Γενικό Λύκειο Ελληνογαλλικής Σχολής “Καλαμαρί”
  139. Γεώργιος Τσουμπλέκας από το 4ο Γενικό Λύκειο Δράμας
  140. Βασιλική Τυροβούζη από το Γενικό Λύκειο Πολυγύρου
  141. Δέσποινα Υψηλοπούλου από το 2ο Γενικό Λύκειο Καβάλας
  142. Γεώργιος Χαραράς από το Γενικό Λύκειο Κασσάνδρας
  143. Ευάγγελος Χατζηαντωνίου από το 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς
  144. Ελένη Άννα Χατζηδημητρίου από το 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης
  145. Δάφνη Χατζηευστρατίου από το Γενικό Λύκειο Μυγδονίας
  146. Ειρήνη Χήτα από το 1ο Γενικό Λύκειο Ευόσμου
  147. Αναστασία Χριστοδούλου από το Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο “Φρυγανιώτη”
  148. Μαρία Χρυσοχοΐδου από το 2ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς

Και οι

  1. Ασημίνα Δαστερίδου από το Γενικό Λύκειο Μύρινας Λήμνου
  2. Δέσποινα Θεοδωράτου από το Γενικό Λύκειο Ιαλυσού Ρόδου
  3. Κωνσταντίνος Θεολόγου από τις Λυκειακές Τάξεις Γυμνασίου Σύμης
  4. Στέφανος Κούστας από το Γενικό Λύκειο Σάμου Πυθαγόρειο
  5. Λουκία- Ελπίδα Μαλλιά από το 1ο Γενικό Λύκειο Καλύμνου
  6. Θρασύβουλος- Μάριος Μανδαμαδιώτης από το Γενικό Λύκειο Ιππείου Λέσβου
  7. Μάρκος Μούνδος από το 1o ΕΠΑΛ Βροντάδου Χίου
  8. Χρυσοβαλάντου Μουτάφη από το Γενικό Λύκειο Καλλονής Λέσβου
  9. Ιωάννης Ταχτέρης από το ΕΠΑΛ Σάμου Μαυρογένειο
  10. Ελένη Τσαμουρά από το 5ο Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης – Βενιαμίν ο Λέσβιος
  11. Δημητρία Φιλιππάκη από το 2ο Γενικό Λύκειο Χίου – Λιβάνειο
  12. Ιωάννα Χαλκιώτη από το Πειραματικό Γενικό Λύκειο Μυτιλήνης Πανεπιστημίου Αιγαίου
  13. Κωνσταντίνος Χρύσης από το 1o ΕΠΑΛ Καρδαμύλων Χίου – Λιβάνειο

 

Μάθετε πρώτοι τα τελευταία νέα
Ακολουθήστε μας στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις